HİZMETLERİMİZ
Buradasınız > Hizmetlerimiz > Seri İmalat Tip Onayları

Seri İmalat Tip Onayları

Araç üstü ekipman imalatçıları, hali hazırda; üstyapı şekli, markası ve tipi kombinasyonunda aynı olan ürünlerden 75 adet ve üstünü üretimine bu belgeyi alıyor ve diğer üretimlerine münferit proje çiziyordu. Ancak son dönemde bu uygulamada bazı sorunlar çıkmasıyla bu alanda değişikliğe gidilerek, “N” Sınıfı Kamyon ve Kamyonetlerde üst yapı tadilatlarında sınırlama getirilmesi ve münferit proje yapımının kaldırılması gündeme gelerek, şasi üzerine gerçekleşecek tüm tadilat ve üretimlerde TİP Onayı Belgesi olma zorunluluğu doğdu.
Burada amaç, dünya standartlarını yakalamaktır. Uygulamayla ayrıca, TİP Onay Belgesi olan araçlar muayene gitmeyeceği için üretici zamandan, proje maliyeti düşeceği için müşteri ekonomik açıdan kazanacak.
Seri İmalat Tip Onay Belgesi alamayan ve/veya araç firmalarının onaylı üstyapıcı sürecinden geçemeyen firmalar, kullanıcılar tarafından tercih edilmeyeceğinden pazarda kendiliğinden bir yaptırım oluşacaktır. Dolayısıyla bu yeni süreç tüm firmalarımızın belirli bir standartta yükselmesini sağlayacaktır.
Tarım Römork Firmalarının Yapılan İmalatlarında Seri İmalat Belgesi Alması Zorunludur.