HİZMETLERİMİZ
Buradasınız > Hizmetlerimiz > Araç Dizayn Seri Tadilat Tip Onayı

Araç Dizayn Seri Tadilat Tip Onayı

Karoser ve araç dizayn firmalarının tadil ettiği ve araç dönüşümünü yaptığı N ve M kategorisi araçların T.C. Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı tarafından belirlenmiş yönetmeliklerle 14 Şubat 2009 tarihinden itibaren zorunlu hale gelen seri tadilat tip onay belgesi alma ihtiyacı ortaya çıkmıştır.
Tip Onay sürecine girecek firmalara; COP imalat uygunluğu denetimi için firmaların hazırlanması, gerekli direktif ve regülasyonlar doğrultusunda araç hazırlığı ve hazırlanan araçlara test esnasında doğru müdahalelerin uygulanması ve de yurtiçi belgelendirmeler de Türk Standartları Enstitüsü TSE ‘ye gönderilmek üzere dokümantasyon hazırlığı konuları önem kazanmaktadır. Birlik A.Ş. olarak söz konusu tüm tip onay çalışmalarında danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.
kategorisi bir aracın, M2 veya M3 kategorisi minibüs/otobüs dönüşümünün yapılabilmesi için yaklaşık 7 Regülasyon kapsamında çalışma yapılması gerekmektedir. Bu süreçteki tüm test, dökümantasyon, onay aşamalarında  Birlik A.Ş. olarak müşterilerimizin yanında ve desteğimizi sürdürmekteyiz.